Můj blog je jen realizace jednoho hloupého nápadu. Měli byste odejít, dokud máte tu možnost :-P MUHAHA!

Stereotypy v práci

9. května 2016 v 19:38 | Kač |  Články
Další ze série článků na téma všelijakých stereotypů.

Pokud jste už někdy byli zařazeni do pracovního procesu, ať už jako brigádník, tak jako člověk s reálně podepsanou smlouvou, která vám v dnešní době sice znemožní odejít, když vám práce začne lézt na mozek, ale zaměstnavateli nezabrání vás kdykoli vyhodit (čímž vás samozřejmě udržuje stále v žádaném napětí, protože práce je jako vážný vztah - nikdy si nesmíte být jistí) určitě jste se někdy setkali s jedním z těchto stereotypů/stereotýpku:

Řiťolez: Tohle je člověk, který celý svůj čas v práci zasvětí vaření káviček, srdečným úsměvům na šéfa a přemýšlení, zda tam skočit rukama nebo hlavou napřed. Zatímco vy dřete jako mezek, on je ten, kdo chodí s šéfíkem na oběd, na golf, po práci na pivko, kde si povídá o jeho dětech a nadšeně ukazuje fotku své neteře, o které ještě dnes na směně říkal, jaký je to rozmazlený smrad. Celý den pak vypráví, jakou má šéfík milou manželku, která opravdu skvěle vaří, a pak ve výsledku letí jako první, protože nikdo nemá rád AA (anální alpinisty).

Pařmen: Z práce do hospody je to takový kousek, zatímco domů přeci takový štrek. Tohle je člověk, který vám ničí pracovní morálku. Vytáhne vás na pivo, akci, další akci, kebab před odjezdem domů... do postele zapadnete dvě hodiny před zvoněním budíku. Ráno se léčíte šumákem, před partnerem hekáte jako při pátém orgasmu, kolegu proklínáte a ve skrytu své zvrácené duše doufáte, že mu je alespoň stokrát hůř. Jakmile dorazíte do práce a z posledního vypětí sil si jdete uvařit kafe, uvidíte ho přicházet s hvízdotem a bagetou v ruce po schodech a říkáte si, kde si zapomněl ty pytle, které vám zoufale visí pod očima.

Vševěd: Kvůli tomuhle spolupracovníkovi vám klesne sebevědomí ze slabé padesátky na zoufalou nulu. Ten člověk ví všechno, každý den je krásně upravený, na svačinku si přinese salát, po práci skočí do fitka, na schůzích se hlásí s novými nápady, zatímco vy uvažujete, co si dáte k obědu. Dobrovolně seká přesčasy, chodí do práce dřív, ačkoli nechce (chce...) udělá z vás pokaždé naprostého tupce a pak odkráčí se svým samolibým úsměvem a vy si představujete, jak mu hážete ten odlehčený placatý monitor na hlavu, zatímco mu další kolegové zalívají nohy do betonu.

Nevěd: Celou dobu, co s ním jste v týmu, uvažujete, jak je možné, že ho ještě nevylili. Ten člověk neví nic. Občas se na to snažíte nenápadně upozornit, ale pak z toho máte ještě zoufalejší pocit a doufáte, že nevylijou vás. Každý den chodí do práce s opicí, na schůzích spí, nezvedá telefony, na otázky odpovídá (ne)přemýšlivým: chmmmmm... Občas se pozastavíte nad myšlenkou, jestli vy pro Vševěda nejste taky takový Nevěd... tu ale zapudíte ve chvíli, kdy si váš Nevěd zvrtne židličku a prupiskou si zmateně vytetuje čáru na čelo.

Škodná: Jinými slovy lidská štěnice. Tento typ má docela silnou sebereflexi, ale ještě silnější pud sebezáchovy. Sám o sobě ví, že je Nevěd, ale své práce, kterou nedělá, se nehodlá vzdát. Proto pečlivě sleduje dění v kanclu. Hlídá monitory, poslouchá rozhovory, nechává se posílat do prdele pokaždé, když je na jeho stole objeven notýsek s poznámkami. Nezoufá. Má další tři na svém nočním stolku hned vedle budíku Hello kitty a bičíku pro zlobivé kluky.

Parťák: Kolega, se kterým se práce stává snesitelná. Najednou máte s kým pomlouvat všechny předchozí typy, šéfa, manažera prodeje, sekretářku z vrátnice, servírku z hospody od naproti. Pak ho najednou vyhodí... a vy zjistíte, že se radujete, že jste to nebyli vy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ef Ef | 9. května 2016 v 23:45 | Reagovat

Nechceš psát k nám? :D Myslím, že série stereotypů by měla úspěch.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama